Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – dla nas Polaków jest to najważniejsze polskie święto narodowe. Obchodzimy je co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po wielu latach niewoli.
W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli świętowanie miało charakter symboliczny. Uczennice z klasy 1a przygotowały prezentację z okazji Święta Niepodległości – zachęcamy do obejrzenia.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi jest wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”