Dzień Liczby Pi

14 marca, dzięki inicjatywie trzynastkowych matematyków pod przewodnictwem pani profesor Małgorzaty Kołsut, obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi.Szkołę ozdobiono stosownie do okazji (niezawodne dziewczyny z 2c) a na podsumowanie ułożyliśmy z siebie Pi na boisku szkolnym.  Uczniowie przez cały dzień brali udział w eksperymencie doświadczalnego wyznaczenia liczby π (igła Buffona). Wykonano około 2000 prób, w wyniku których uzyskano przybliżenie 3.16, czyli w przybliżeniu do jednego miejsca po przecinku.
Ponoć udało się zainteresować matematyką osoby z  klas deklarujących zupełny brak kompetencji do tzw. przedmiotów ścisłych!  ;)