Wyjazd do Belgii

W dniach 17-24 marca 2016r. Kolejna grupa młodzieży XIII LO wyjechała do Belgii w ramach projektu realizowanego przez 5 łódzkich liceów (II, XII, XII, XXI, XXXI) we współpracy z Institut Saint – Roch z Theux w Belgii. To druga część przedsięwzięcia o nazwie L’Avenir n’est pas écrit – soyons créacteurs ! Nie można przewidzieć przyszłości – można ją wykreować!

Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili stolicę Belgii Brukselę, zwiedzili holenderskie miasto Maastricht oraz niemiecki Akwizgran. Dowiedzieli się jak produkuje się belgijska czekoladę, piwo oraz regionalny gruszkowo-jabłkowy syrop. Wyjazd był świetną okazją do szlifowania języka francuskiego oraz pogłębiania znajomości zawartych w styczniu podczas pobytu grupy belgijskiej w Polsce.