Wymiana z Andrézieux-Bouthéon

W ramach międzynarodowej wymiany, w dniach 1-10 kwietnia 2017r., XIII LO gościło grupę uczniów z Andrézieux-Bouthéon we Francji. Podczas swojego pobytu w Polsce, licealiści z zaprzyjaźnionej szkoły zwiedzili niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, Wawel oraz kopalnię soli w Wieliczce. W Łodzi uczestniczyli w min. warsztatach "WyKasz się" w MS2, malowali na jedwabiu w Muzeum Włókiennictwa, a także zwiedzili nowe centrum kultury EC1.
Liczymy na to, że kolejne wymiany będą równie udane, i że o naszej współpracy znów napisze także lokalna francuska prasa.