Wymiana z Andrézieux-Bouthéon

W ramach międzynarodowej wymiany, w dniach 1-10 kwietnia 2017r., XIII LO gościło grupę uczniów z Andrézieux-Bouthéon we Francji. Podczas swojego pobytu w Polsce, licealiści z zaprzyjaźnionej szkoły zwiedzili niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, Wawel oraz kopalnię soli w Wieliczce. W Łodzi uczestniczyli w min. warsztatach "WyKasz się" w MS2, malowali na jedwabiu w Muzeum Włókiennictwa, a także zwiedzili nowe centrum kultury EC1.
Liczymy na to, że kolejne wymiany będą równie udane, i że o naszej współpracy znów napisze także lokalna francuska prasa.


 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi jest wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”


 


 

Gabinet profilaktyki zdrowotnej XIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi sfinansowano z dotacji celowej ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.