Wycieczka do Szwajcarii

W dniach 8 do 13 września 2017 odbyły się warsztaty języka angielskiego w Szwajcarii. Pierwszym miastem, które zwiedziliśmy, był Zurich- europejska stolica bankowości, a zarazem jedno z najzamożniejszych miast świata.

Po wizycie na starówce oraz ulicy Bahnhofstraße wjechaliśmy na wzgórze Uetliberg, by podziwiać panoramę miasta. Następny dzień skupiony był przede wszystkim na zwiedzaniu Berna- nieformalnej stolicy Szwajcarii. W przerwie między podziwianiem XVI- wiecznych fontann, wieży zegarowej Zeitglockenturm oraz berneńskiej katedry, odwiedziliśmy dom Alberta Einsteina. Następnym celem naszej podróży była fabryka czekolady Maison Cailler w Broc, gdzie mogliśmy poznać proces produkcji oraz skosztować czekoladowych łakoci. Następne dwa dni wyjazdu spędziliśmy w Genewie, gdzie odwiedziliśmy ośrodek Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN oraz Pałac Narodów. Ostatnim miejscem na na naszej trasie była wioska Grindelwald, z której mogliśmy podziwiać zapierającą dech w piersiach alpejską panoramę ze sławnym szczytem Eiger. Szwajcarskie warsztaty językowe z pewnością zostaną w naszej pamięci na długo, przypominając miłe chwile i niezwykłe atrakcje, jakie mieliśmy okazję zobaczyć. /Joachim Mika/ /Zdjęcia/


 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi jest wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”


 


 

Gabinet profilaktyki zdrowotnej XIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi sfinansowano z dotacji celowej ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.