Wymiana

Grupa uczniów z XIII LO im. Marii Piotrowiczowej, XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego oraz z PG nr 28 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wzięła udział w 27. wymianie młodzieżowej z Collège Notre-Dame z Basse Wavre w Belgii w dniach 16-25 lutego 2018 r

W bogatym programie wymiany znalazło się zwiedzanie Namur – stolicy francuskojęzycznego regionu Walonii, odkrywanie twórczości surrealisty Magritta w muzeum w Brukseli, oraz poznawanie historii uniwersyteckiego miasta Louvain-La-Neuve, powstałego w latach 70. XX wieku.
Podczas wymiany młodzież  brała udział w zajęciach z języka angielskiego, francuskiego, historii oraz w-f w Collège Notre-Dame.
Nie obyło się bez tradycyjnego meczu w siatkówkę, wygranego przez mocną polską ekipę 3:0.
Uczniowie byli goszczeni przez rodziny belgijskie, co pozwoliło im na uczestniczenie w codziennym życiu mieszkańców regionu Walonii. /Zdjęcia/Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi jest wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”


 


 

Gabinet profilaktyki zdrowotnej XIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi sfinansowano z dotacji celowej ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.